Ljubljana, 26. 10. 2019 – Na osnovnošolskem prvenstvu v cestnem teku (1800m), ki je tudi to leto potekal v okviru Ljubljanskega maratona, tekmovanje pa je bilo tako posamično kot ekipno so zelo uspešno nastopili tudi naši učenci (11).
V posamezni kategoriji (razredu OŠ) je bilo na štartni listi kar preko 300 tekmovalcev, naši tekači pa so se vsi uvrščali med najboljše. Tako tudi ekipni uspeh ni izostal, saj smo osvojili vse ekipno 4. mesto v Sloveniji.
TOČKE za 4. MESTO v Sloveniji so za OŠ Franja Malgaja  prispevali: Martin Artnak (1. mesto/7. razred DRŽAVNI PRVAK), Ana Ogrizek (6./7.raz), Matija Lakner (9./8.raz), Jakob Cmok (11./8.raz), Filip Cmok (14./8.raz), Altina Gashi (14./9.raz), Luka Godler (22./7.raz), Urška Ogrizek (25./7.raz). Uspešno so nastopili še: Filej Val (26./6.raz), Špela Močnik (39./7.raz) in Aljaž Oprešnik (39./8.raz).