Maribor, 19. april 2018 – Na Prvenstvu Slovenije v krosu za OŠ je nastopilo 22 naših učencev. V kategorijah od 5. do 9. razreda so se pomerili za naslove državnih prvakov na progi dolgi 1000m oziroma 1500m (8., 9. raz dečki), v vsaki pa je nastopilo čez 100 tekmovalcev iz cele Slovenije. Med našimi učenci se je med posamezniki na zmagovalni oder (3. mesto) povzpel Martin Artnak med petošolci ter ekipa petih razredov, ki so postali državni podprvaki. Osvojili smo še nekaj izvrstnih uvrstitev:

 • 2. mesto:
  • EKIPA 5. razred (Martin Artnak, Urška Ogrizek, Tinkara Trobec, Gal Kumer)
 • 3. mesto:
  • Martin Artnak, 5. raz
 • 4. mesto:
  • Urška Ogrizek, 5. raz
 • 11. mesto
  • Neža Artnak 9. raz
  • EKIPA OŠ Franja Malgaja Šentjur (Martin Artnak/3. mesto, Urška Ogrizek/4., Neža Artnak/11., Jakob Cmok/12, Tinkara Trobec/17., Ana Ogrizek/23, Jan Pavlič/30., Špela Ipšek/36.)
 • 12. mesto
  • Jakob Cmok 6. raz
 • 17. mesto:
  • Tinkara Trobec, 5. raz

Nastopili so še: Spolenak Tjaša, Trunkl Ivana, Žan Pavčnik, Filip Cmok, Maj Senger, Tim Strašek, Žan Mastnak, Ula Kos, Tilen Mulej, Antonio Šakić ter Ema Mastnak, Nej Dobovišek, Val Filej v promocijskih tekih na 500m do 4. razreda.
Č E S T I T A M O !

Share on Facebook